Wygrana Leeds w barażach, grał Mateusz Klich

Marcin Kadziołka / shutterstock.com
Piłkarze Derby County ulegli u siebie drużynie Leeds United 0:1 (0:0) w sobotnim meczu fazy play off rozgrywek angielskiej Championship.
Na Pride Park Stadium w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Mateusz Klich. Pomocnik reprezentacji Polski zaliczył pełne spotkanie. Dwie minuty przed końcem został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.
"Pawie" objęły prowadzenie dziesięć minut po zmianie stron, kiedy to skutecznym płaskim strzałem popisał się Kemar Roofe, któremu znakomicie zagrywał w pole karne Jack Harrison.
"Barany" nie zdołały już odrobić strat i postawiły się w trudnej sytuacji przed rewanżem na obiekcie trzykrotnych mistrzów Anglii. Drugi mecz tej pary zaplanowano 15 maja.