Wygrana Napoli na własnym boisku. Pięć goli AS Romy i piękne trafienie Malinowskiego dla Atalanty [WIDEO]

screeen
Napoli wygrało z Sampdorią w meczu 11. kolejki Serie A. W innych niedzielnych meczach AS Roma rozbiła na wyjeździe Bolonię, z kolei Atalanta pokonała Fiorentinę.
W Neapolu meczu od pierwszej minuty rozpoczął Piotr Zieliński. Polak w ostatnich tygodniach prezentuje wysoką formę. Dziś od samego początku był aktywny i szukał bramki, która otworzyłaby wynik meczu.
Już w siódmej minucie uderzył z linii pola karnego. Jego strzał był jednak za lekki by zaskoczyć bramkarz rywali. Inicjatywa była po stronie Napoli, jednak nic z tego nie wynikało. Z kolei ekipa Sampdorii czekała na szansę, by wyprowadzić szybki atak. Udało się to jej w 21. minucie. Wówczas Jankto wpadł w pole karne i huknął pod poprzeczkę.
Gospodarze ruszyli do odrabiania strata. Najbliżej szczęścia był Insigne, ale jego uderzenie wybronił Audero. W drugiej połowie Napoli zaatakowało ze zdwojoną siłą i to przyniosło efekt. W 53. minucie Lozano uderzył głową po podaniu Mertensa i było 1:1.
Podopieczni Gennaro Gattuso po kwadransie zadali kolejny cios. Petagna uderzył głową nie do obrony i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Zieliński przebywał na boisku do 77. minuty. Wówczas zastąpił go Lobotka.
Ekipa z Neapolu dowiozła korzystny wynik do końca. Obecnie zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie na 23 punkty.
Piłkarze Bologna FC doznali bolesnej porażki na własnej porażki. AS Roma dziś okazało się bezlitosna drużyny z Bolonii. W ekipie gospodarzy zabrakło Łukasza Skorupskiego, który jest kontuzjowany. Polskiego golkipera zastąpił Ravaglia. 21-letni Włoch do przerwy musiał aż pięć razy wyciągać piłkę z siatki.
Najpierw do własnej bramki trafił Pioli, potem na listę strzelców wpisywali się Dżeko, Pellegrini, Vertout oraz Mkhitarjan.
W 24. minucie gospodarze zdobyli honorowego gola za sprawą samobója Cristante.
Po przerwie mecz przebiegał w dużo bardziej spokojnym tempie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:5.
Atalanta bez większych problemów zainkasowała trzy punkty w starciu z Fiorentiną. Wynik spotkania otworzył w 44. minucie Gosens.
Gospodarze kolejne ciosy zadali po przerwie. Malinowski w 55. minucie popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego. Kilka chwil później na 3:0 trafił Toloi.
Cały mecz w barwach gości rozegrał Bartłomiej Drągowski.
Atalanta obecnie zajmuje ósmą lokatę w ligowej tabeli. Na swoim koncie ma 17 punktów.
Daniel Makarewicz13 Dec 2020 · 16:57