Wygrana Polaków w Lidze Narodów! Biało-Czerwoni odrobili straty w meczu z Bośnią i Hercegowiną [WIDEO]

Polska wygrała w wyjazdowym meczu z Bośnią i Hercegowiną w Lidze Narodów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 (1:1) dla "Biało-Czerwonych".
Początek starcia nie dostarczył wielkich emocji. Zagrania podopiecznych Jerzego Brzęczka lądowały na aucie, a Bośniacy nie kwapili się do huraganowych ataków. Po pierwszym kwadransie na pochwały zasłużył jedynie Jacek Lasowski, komentator TVP, bo polscy piłkarze momentami prezentowali się fatalnie.
W 22. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. W polu karnym Jan Bednarek położył ręce na ramionach Elvira Koljicia, a sędzia Cüneyt Cakir wskazał na wapno. Sytuacja wzbudziła spore kontrowersje, ale mimo protestów arbiter nie zmienił zdania. Jedenastkę na gola zamienił Hajradinović.
Polacy ruszyli do odrabiania start. Początkowo wyglądało to dość nieporadnie, ale ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy należało do "Biało-Czerwonych". Najpierw Grosicki zagrał do Milika, który miał przed sobą pustą bramkę. W porę jednak interweniowali defensorzy rywali. Chwilę później minimalnie pomylił się Kamil Glik, który uderzył głową po rzucie rożnym. W 41. minucie Grosicki z bliska trafił prosto w bramkarza.
Nasi piłkarze dopięli swego tuż przed gwizdkiem na przerwę. Z rzutu rożnego dośrodkował "Grosik", a w polu karnym najwyżej pofrunął Kamil Glik. Piłka po jego uderzeniu zatrzepotała w siatce.
W drugiej połowie Polacy szukali kolejnego trafienia. Aktywny był Góralski, który napędzał ataki.
Wysiłki "Biało-Czerwonych" przyniosły efekt w 67. minucie. Na lewej stronie pokazał się Rybus. Defensor precyzyjnie dograł w pole karne, a tam Grosicki dopełnił formalności. Skrzydłowy wpisał się na listę strzelców po uderzeniu głową.
Do końca wynik nie uległ już zmianie, choć Bośniacy mogli wyrównać. Koljić z bliska huknął nad poprzeczką. Później w dogodnej sytuacji Dżeko trafił prosto w Fabiańskiego.
Polacy po dwóch kolejkach Ligi Narodów mają na koncie trzy punkty. Bośniacy zdobyli do tej pory jedno "oczko".
Daniel Makarewicz07 Sep 2020 · 22:38