Wygrana polskich siatkarek w Lidze Narodów. Tajki były bez szans

Zorro2212, wikicommons
Reprezentacja Polski siatkarek wygrała z Tajlandią w meczu rozegranym w ramach Ligi Narodów 2019.
Nasze zawodniczki uporały się z rywalkami w trzech setach. Pierwszą partię lepiej rozpoczęły Tajki, które w pewnym momencie prowadziły 11:14. Polki wraz z kolejnymi akcjami opanowały sytuację na boisku i zwyciężyły 25:20.
W drugiej partii siatkarki znad Wisły znów źle weszły seta, ale i tym razem udało odrobić się stratę czterech punktów. Polki wygrały znów 25:20.
Przewaga reprezentacji Polski w trzecim secie nie podlegała dyskusji. Ta część gry zakończyła się wynikiem 25:13.
Polki pierwszy turniej Ligi Narodów kończą z dwoma zwycięstwami i siedmioma punktami na koncie. Za tydzień nasze zawodniczki spotkają się z reprezentacjami: Holandii, Brazylii i Bułgarii.
Polska - Tajlandia 3:0 (25:20, 25:20, 25:13)
Daniel Makarewicz23 May 2019 · 21:50