Wygrana polskich szczypiornistek na MŚ. Kamerun był bez szans

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych odniosła zwycięstwo podczas mistrzostw świata. W trzeciej kolejce fazy grupowej "Biało-Czerwone" rozbiły Kamerun.
Podopieczne Arne Senstada rywalizację na mundialu rozpoczęły od dwóch porażek - z Serbkami i Rosjankami. W trzeciej kolejce przyszło im się mierzyć ze zdecydowanie słabszym rywalem. Na drodze Polek stanęły szczypiornistki z Kamerunu.
Różnica między poziomem gry obu zespołów była widoczna gołym okiem. Już od pierwszych minut nasze zawodniczki przeważały i systematycznie budowały swoją przewagę.
Po trafieniu z kontry Oktawii Płomińskiej było 8:4. Potem do siatki trafiały m.in. Nosek i Górna. W efekcie na przerwę Polki schodziły na prowadzeniu 16:7.
Druga część spotkanie nie przyniosła niespodziewanego zwrotu akcji. "Biało-Czerwone" odskoczyły rywalkom na 12 bramek po trafieniu z koła Joanny Szarawagi. Ostatecznie nasze szczypiornistki wygrały 33:19. Wynik spotkania ustalił Natalia Nosek.
Polki dzięki wygranej zajęły trzeciej miejsce w grupie. To dało im awans do drugiej fazy rozgrywek.

Kamerun - Polska 19:33 (7:16)