Wygrana RB Lipsk z FSV Mainz

Vlad1988 / Shutterstock
Zawodnicy RB Lipsk pokonali u siebie FSV Mainz 4:1 (2:1) w niedzielnym meczu 15. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Dwa gole na Red Bull Arena strzelił Yussuf Poulsen. Reprezentant Danii najpierw w 14. minucie dopadł do piłki zagranej przez Kevina Kampla i zdołał pokonać golkipera rywali.
Dwie minuty później Poulsen dzięki dośrodkowaniu Timo Wernera krótkim strzałem umieścił piłkę w siatce.
W 38. minucie bramkę kontaktową zdobył Karim Onisiwo, który najwyżej wyskoczył do futbolówki zagranej przez Levina Oztunaliego i strzałem głową trafił do pustej siatki.
Po zmianie stron na boisku dominowali już tylko gospodarze, których wygraną przypieczętował Timo Werner. Reprezentant Niemiec w 74. minucie na listę strzelców dzięki podaniu Diego Demme, a w 88. minucie przy jego trafieniu asystował Yussuf Poulsen.
Ekipa "Die Bullen" ma na koncie 28 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli Bundesligi. Zespół "Die Nullfunfer" z dorobkiem 19 "oczek" plasuje się na 10. lokacie.