Wygrana Stuttgartu, czyste konto Tytonia

Lario Tus/Shutterstock
W meczu 11. kolejki Bundesligi VfB Stuttgart wygrał przed własną publicznością z SV Darmstadt 2:0. W bramce gospodarzy całe spotkanie rozegrał Przemysław Tytoń.

Kibice zgromadzeni na Mercedes-Benz Arena na pierwsze trafienie w tej rywalizacji czekali aż do 68 minuty gry. Piłkę do swojej siatki wpakował wówczas Gyorgy Garics. Austriak nieskutecznie wybijał piłkę z linii bramkowej po zagraniu Christiana Gentnera. Rezultat pojedynku w doliczonym czasie ustalił Timo Werner, który najpierw wygrał pojedynek biegowy z Juniorem Diazem, a następnie ograł interweniującego bramkarza gości i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Dzięki wygranej, podopieczni Alexandra Zornigera wyszli ze strefy spadkowej i przesunęli się na 14 pozycję w ligowej tabeli. Stuttgart ma na swoim koncie dziesięć punktów, z kolei Darmstadt wywalczył o trzy "oczka" więcej i zajmuje 12 miejsce.

W bramce gospodarzy pełne 90 minut rozegrał Przemysław Tytoń, który po raz drugi w tym sezonie zachował czyste konto.