Wygrana wicemistrzów świata. Chorwacja lepsza od Walii

Oleh Dubyna/Shutterstock
Chorwacja wygrała u siebie z Walią 2:1 w sobotnim meczu grupy E eliminacji mistrzostw Europy 2020. Spotkanie zostało rozegranie w Osijeku.
Wynik został otwarty w 17. minucie. Piłkę do własnej bramki skierował James Alexander Lawrence. Gospodarze podwyższyli tuż po przerwie za sprawą trafienia Ivana Perisicia. Goście odpowiedzieli jedynie w końcówce trafieniem wprowadzonego w drugiej polowie Davida Brooksa.
Chorwaci mają sześć punktów na koncie po trzech rozegranych meczach. Swoje kolejne spotkania eliminacyjne rozegrają we wrześniu. Najpierw zmierzą się na wyjeździe ze Słowacją, a następnie z Azerbejdżanem.
Natomiast podopieczni Ryana Giggs zgromadzili trzy "oczka" w dwóch meczach. We wtorek 11 czerwca zagrają na wyjeździe z Węgrami.