Wygrana zespołu Filipa Starzyńskiego

Oleksii Sidorov/Shutterstock
Piłkarze KSC Lokeren wygrali przed własną publicznością z KV Kortijk 3:1 (0:1) w spotkaniu 18. kolejki ligi belgijskiej.

Kibice zgromadzeni na trybunach Daknamstadion na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 45. minuty. Na prowadzenie wyszedł wówczas zespół gości, a na listę strzelców wpisał się Kristof D'Haene.

Gospodarze doszli do głosu w końcówce rywalizacji. Podopieczni Georgesa Leekensa trzykrotnie pokonali bramkarza przyjezdnych i zapewnili sobie zwycięstwo. Do siatki strzeżonej przez Darrena Keeta trafiali Lewis Enoh, Jaja Coelho oraz Ayanda Patosi.

Reprezentujący barwy miejscowych, Filip Starzyński przesiedział pełne 90 minut na ławce rezerwowych.

Lokeren zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Ekipa "De tricolores" ma na swoim koncie 21 punktów, z kolei Kortijk wywalczyło do tej pory cztery "oczka" więcej i znajduje się na szóstej pozycji.