Wygrane Arsenalu i PSG. Krychowiak zastąpił Silvę na środku obrony

MediaPictures.pl/Shutterstock
FC Basel 1893 przegrał u siebie z Paris Saint-Germain 1:2 (0:1) w meczu 4. kolejki grupy A rozgrywek Ligi Mistrzów.

Na St. Jakob-Park w drugiej połowie zawodów na murawie pojawił się Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski zastąpił tuż po zmianie stron Brazylijczyka Thiago Silvę.

Prowadzenie mistrzom Francji dał dwie minuty przed przerwą efektownym strzałem z kilku metrów Blaise Matuidi. Wyrównał niespełna kwadrans przed końcem Luca Zuffi.

Osiem minut później mistrzowie Szwajcarii stracili jednego piłkarza i grę w przewadze przyjezdni wykorzystali w ostatniej minucie, kiedy to trzecie zwycięstwo ekipie znad Sekwany zapewnił kapitalnym uderzeniem zza linii pola karnego Belg Thomas Meunier.

W drugim spotkaniu tej grupy FK Łudogorec 1947 Razgrad przegrał z Arsenalem Londyn 2:3 (2:2). Na gościnnym obiekcie Vasila Levskiego w Sofii rozpoczęło się dość niespodziewanie, bowiem gospodarze po kwadransie gry objęli dwubramkowe prowadzenie.

Najpierw po stałym fragmencie gry piłkę do siatki rywali skierował Jonathan Cafu, a trzy minuty później Brazylijczyk asystował przy trafieniu Rumuna Claudiu Keseru.

"Kanonierzy" po kolejnych pięciu minutach odpowiedzieli kontaktowym golem, który zdobył Szwajcar Granit Xhaka, a cztery minuty przed przerwą do wyrównania doprowadził głową Francuz Olivier Giroud.

Po zmianie stron kibice długo czekali na kolejną bramkę, ale trzy minuty przed przerwą kapitalną indywidualną akcją wynagrodził im to Mesut Oezil.

Niemiec, który asystował również przy pierwszym golu dla wicemistrzów Anglii, w popisowy sposób przerzucił piłkę nad bramkarzem, a potem minął dwóch obrońców i skierował piłkę do pustej siatki.

Dzięki trzeciej wygranej podopieczni Arsena Wengera umocnili się na prowadzeniu w tabeli i podobnie jak PSG zapewnili sobie już awans do fazy pucharowej.