Wygrane Miedzi Legnica w Chojnicach i Stali Mielec w Niecieczy

Dziurek/Shutterstock
Miedź Legnica wygrała z Chojniczanką Chojnice na wyjeździe 3:0 (2:0), a Stal Mielec pokonała w Niecieczy Bruk-Bet Termalikę 2:1 (2:0) w meczach 5. kolejki Fortuna 1. ligi.
Decydująca dla losów meczu Termalica - Stal była końcówka pierwszej połowy. Goście zdobyli wówczas dwie bramki w ciągu dwóch minut. Najpierw trafił Bartosz Nowak, a prowadzenie podwyższył Mateusz Mak.
Ekipa z Niecieczy po przerwie goniła wynik, ale zdołała strzelić tylko jednego gola. W 71. minucie golkipera mielczan pokonał Florian Purece.
W tabeli Fortuna 1. ligi Stal jest czwarta z dorobkiem 10 punktów. Termalica ma na koncie o jeden punkt mniej, co daje jej piątą pozycję.
Pewne zwycięstwo zanotowali natomiast zawodnicy Miedzi Legnica. Spadkowicz z ekstraklasy wygrał na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 3:0. Do przerwy podopieczni Dominika Nowaka strzelili dwa gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Krzysztof Danielewicz, który przez dwa ostatnie sezony grał w Chojnicach, a także Henrik Ojamaa. Estończyk wykorzystał rzut karny.
Wynik meczu na 3:0 dla gości ustalił w 59. minucie Roko Mislov. Dla chorwackiego pomocnika to drugie trafienie w tym sezonie.
Miedź po zwycięstwie awansowała na trzecie miejsce z dorobkiem 10 punktów. Chojniczanka przegrała po raz drugi w obecnych rozgrywkach i jest jedenasta, ma na koncie 7 punktów.