Wygrane Napoli i Juve, porażka zespołu Glika

Torino FC przegrał u siebie z Chievo Werona 1:2 (1:1) w niedzielnym spotkaniu 24. kolejki włoskiej Serie A. W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał Kamil Glik.

Na Stadio Olimpico di Torino rozpoczęło się po myśli drużyny z Piemontu, bowiem po dziewiętnastu minutach gry prowadzenie uzyskał Marco Benassi. Jedenaście minut przed przerwą niefortunnym strzałem do własnej bramki do wyrównania doprowadził jednak Brazylijczyk Bruno Peres.

Dziewiętnaście minut przed końcem rzut karny dla przyjezdnych wykorzystał Słoweniec Valter Birsa i "Latające Osły" dzięki temu odniosły ósme zwycięstwo w sezonie, po którym awansowały na dziesiąte miejsce w tabeli.

"Byki" natomiast doznały dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadły na dwunastą pozycję w klasyfikacji. Na jej czele umocniło się SSC Napoli, które z małymi problemami pokonało u siebie Carpi FC 1:0. Na Stadio San Paolo jedynego gola zdobył w drugiej połowie z rzutu karnego Gonzalo Higuain. Dla Argentyńczyka było to już 24. trafienie w tym sezonie.

Goniący "Błękitnych" w tabeli Juventus również natrafił na drobne kłopoty w starciu z innym z walczących o utrzymanie beniaminków, ale ostatecznie zwyciężył na wyjeździe Frosinone Calcio 2:0. Na Stadio Matusa gole dla "Starej Damy" dopiero w końcówce zdobyli Kolumbijczyk Juan Cuadrado oraz Argentyńczyk Paulo Dybala.