Wygrane Werderu i Bayeru Leverkusen w Pucharze Niemiec

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Borussia Moenchengladbach przegrała przed własną publicznością z Werderem Brema 3:4 (1:0) w 1/8 finału Pucharu Niemiec.

Kibice zgromadzeni na Borussia-Park pierwszego gola obejrzeli w 32. minucie gry. Wówczas za sprawą Larsa Stindla na prowadzenie wyszli gospodarze.

Po przerwie do głosu doszli goście. Najpierw do bramki Yanna Sommera trafił Janek Sternberg, po czym gola strzelił Jannik Vestergaard. Ekipa Borussii zdołała wyrównać w 73. minucie, za sprawą Branimira Hrgota. Taki stan rzeczy nie utrzymywał się jednak długo, gdyż chwilę później dla Werderu trafiali Claudio Pizarro i Anthony Ujah. W doliczonym czasie gry rezultat na 3:4 ustalił Hrgota, zdobywając drugą bramkę w meczu.

Awans wywalczyła również drużyna Bayeru Leverkusen. "Aptekarze" wygrali na wyjeździe z SpVgg Unterhaching 3:1 (1:1).

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł po niecałym kwadransie gry. Wtedy to do bramki trafił napastnik gospodarzy, Maximilian Bauer. Niedługo później rezultat wyrównał "Chicharito".

W drugiej połowie gole zdobywali tylko przyjezdni: Stefan Kiessling i Karim Bellarabi.

*****

Borussia Moenchengladbach - Werder Brema 3:4 (1:0)
Bramki: Stindl 32, Hrgota 73, 90+3 - Sternberg 51, Vestergaard 58, Pizarro 75, Ujah 78.

SpVgg Unterhaching - Bayer Leverkusen 1:3 (1:1)
Bramki: Bauer 27 - Hernandez 31, Kiessling 55, Bellarabi 83.

czerwona kartka: Ulrich Taffertshofer (za dwie żółte, Unterhaching)