Wyjazdowa porażka Borussii Moenchengladbach

ninopavisic / shutterstock.com
SC Freiburg pokonał przed własną publicznością Borussię Moenchengladbach 3:1 (1:1) w piątkowym meczu 9. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Oba gole w pierwszej połowie padły z rzutu karnego. Najpierw już w 1. minucie sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy, którą na bramkę zamienił Nils Petersen.
Z kolei w 20. minucie do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Thorgan Hazard, który pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Trafienie na 2:1 zapisał na swoim koncie Gian-Luca Waldschmidt, ktory dopadł do futbolówki zagranej przez Janika Haberera i umieścił ją w siatce. Wynik starcia na 3:1 ustalił już w doliczonym czasie gry Lucas Holer.
Podopieczni Christiana Streicha mają na koncie 12 punktów i zajmują 8. miejsce w tabeli Bundesligi. Zawodnicy Dietera Heckinga uzbierali dotąd 17 "oczek", co daje im aktualnie 2. lokatę.