Wyjazdowa porażka Fiorentiny z Cagliari

Paolo Bona/Shutterstock
Cagliari Calcio zremisowało u siebie z ACF Fiorentina 2:1 (0:0) w meczu otwierającym zmagania 28. kolejki włoskiej Serie A.
Na Sardegna Arena wynik konfrontacji otworzył siedem minut po przerwie Joao Pedro. Brazylijczyk skierował z bliska piłkę do siatki po świetnym dośrodkowaniu Fabrizio Cacciatore. Niespełna kwadrans później podwyższył uderzeniem głową Luca Ceppitelli.
Dwie minuty przed końcem szarżujący w polu karnym Federico Chiesa znakomicie przymierzył w długi róg, ale "Violę" ostatecznie stać było jedynie na kontaktową bramkę. Zespół z Toskanii po siódmej porażce w sezonie pozostał dziesiąty w klasyfikacji.
Drużyna z Sardynii natomiast wygrała trzeci mecz z rzędu przed własną publicznością w takich samych rozmiarach i umocniła się na czternastej lokacie w tabeli.
Jakub Kreśliński15 Mar 2019 · 22:41