Wyjazdowa porażka Leicester City z Burnley FC

Michael715 / Shutterstock.com
Zawodnicy Leicester City przegrali na wyjeździe z Burnley FC 1:2 (1:0) w niedzielnym meczu 23. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Na Turf Moor goście objęli prowadzenie w 33. minucie. Wówczas Denis Praet przejął piłkę w środku pola, ta trafiła do Harveya Barnesa, który ruszył do przodu, wbiegł w pole karne i pokonał golkipera rywali.
Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 56. minucie, kiedy Chris Wood po zamieszaniu pod bramką przeciwników trafił do siatki z bliskiej odległości.
W 68. minucie "Lisy" mogły ponownie objąć prowadzenie, ponieważ sędzia Anthony Taylor podyktował rzut karny za faul Bena Mee'a. Karnego egzekwował Jamie Vardy, jednak jego strzał obronił Nick Pope.
Gola na wagę zwycięstwa ekipy "The Clarets" strzelił Ashley Westwood, który skutecznie uderzył z pierwszej piłki z jedenastu metrów.
Drużyna, którą prowadzi Sean Dyche zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli Premier League i ma na koncie 27 punktów. Zespół prowadzony przez Brendana Rodgersa z dorobkiem 45 "oczek" zajmuje trzecią pozycję.