Wyjazdowa porażka Olympique Marsylia z Amiens

ninopavisic/Shutterstock
Piłkarze Amiens SC pokonali u siebie Olympique Marsylia 3:1 (2:1) w jedynym piątkowym spotkaniu 9. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade de la Licorne prowadzenie gospodarzom zapewnił po jedenastu minutach gry efektownym uderzeniem pod poprzeczkę z pola karnego Haitam Aleesami. Na trafienie Norwega odpowiedział dwanaście minut później uderzeniem z dystansu Argentyńczyk Dario Benedetto.
Cztery minuty przed przerwą podyktowany rzut karny wykorzystał Serhou Guirassy, a sukces "Jednorożców" przypieczętował już w doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam Kolumbijczyk John Mendoza.
Zespół z Pikardii po trzecim zwycięstwie w sezonie awansował na jedenaste miejsce w tabeli. Drużyna z Prowansji doznała natomiast drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na szóstą lokatę w klasyfikacji.