Wyjazdowa porażka Stade Rennes

Mirasol, wikipedia
Piłkarze OGC Nice przed własną publicznością pokonali Stade Rennes FC 2:1 (0:0) w pierwszym piątkowym meczu 5. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Przyjezdni mogli objąć prowadzenie już w 20 minucie. Wówczas sędzia Jérome Miguelgorry podyktował rzut karny dla przyjezdnych, jednak jedenastki na gola nie zdołał zamienić Benjamin Bourigeaud.
Pierwszego gola Allianz Riviera strzelił Malang Sarr, który niefortunnie skierował futbolówkę do własnej siatki. Do wyrównania w 77. minucie doprowadził Allan Saint-Maximin, który skutecznie uderzał w lewy dolny róg.
Bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy zdobył już w doliczonym czasie gry Lees Melou, a przy jego trafieniu asystował Myziane Maolida.
Podopieczni Patricka Vieiry zajmują obecnie dziewiąte miejsce w tabeli Ligue 1 i mają na koncie siedem punktów. Zespół, który prowadzi Sabri Lamouchi z dorobkiem siedmiu "oczek" plasuje się na ósmej pozycji.