Wyjazdowe zwycięstwo AC Milan. Krzysztof Piątek bez gola, katastrofalny błąd obrońców [WIDEO]

Marco Canoniero / Shutterstock.com
AC Milan pokonał na wyjeździe Parmę Calcio 1:0 (0:0) w niedzielnym meczu 14. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Jedynego gola na Stadio Ennio Tardini strzelił Theo Hernandez, który wykorzystał fatalny błąd obrońców i z kilku metrów skutecznie uderzył w długi róg.
Mecz w wyjściowej jedenastce "Rossonerich" rozpoczął Krzysztof Piątek, który przebywał na placu gry do 64. minuty i został zastąpiony przez Rafaela Leao. Dla napastnika było to 14. spotkanie rozegrane w tym sezonie.
Zespół ze stolicy Lombardii zanotował piąte zwycięstwo w rozgrywkach i obecnie z dorobkiem 17 punktów zajmuje 11. miejsce w tabeli.
W innych niedzielnych meczach 14. kolejki Serie A również wystąpili Polacy. Arkadiusz Reca rozegrał cały mecz w barwach SPAL w przegranym starciu z Interem Mediolan 1:2 (0:2). Thiago Cionek pojawił się na murawie w 42. minucie, z kolei Bartosz Salamon nie wstał z ławki rezerwowych.
Na Stadio Olimpico Lazio Rzym pokonało Udinese Calcio 3:0 (3:0), a Łukasz Teodorczyk z ekipy "Zebrette" zameldował się na placu gry dopiero w 82. minucie.