Wyjazdowa wygrana Atletico Madryt z Athletic Bilbao

dean bertoncelj/Shutterstock
Athletic Bilbao uległ u siebie Atletico Madryt 1:2 (0:0) w najciekawiej zapowiadającym się środowym meczu 5. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na San Mames gospodarze mieli znakomita okazję do objęcia prowadzenia cztery minuty przed przerwą, ale Słoweniec Jan Oblak kapitalnie wybronił rzut karny wykonywany przez Aritza Aduriza. To zemściło się po zmianie stron.
Po znakomitych zagraniach Koke i Francuza Antoine'a Griezmanna składne akcje gości z Kastylii wykończyli skutecznie w polu karnym Argentyńczyk Angel Martin Correa oraz Belg Yannick Ferreira Carrasco. Rozmiary przegranej Basków zmniejszył tylko w doliczonym czasie gry mocnym uderzeniem z woleja Raul Garcia.
Dzięki trzeciej wygranej w sezonie "Rojiblancos" awansowali na pozycję wicelidera tabeli. "Los Leones" doznali natomiast drugiej porażki z rzędu i pozostali na siódmym miejscu w klasyfikacji.