Wyjazdowa wygrana Celty Vigo

Natursports/Shutterstock
Villarreal CF przegrał u siebie z Celtą Vigo 1:3 (0:0) w czwartym niedzielnym meczu 14. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de la CerĂĄmica kibice na pierwszego gola czekali blisko godzinę. Wynik otworzył po przebojowej indywidualnej szarży Duńczyk Pione Sisto. Zaledwie trzy minuty później wyrównał mocnym uderzeniem pod poprzeczkę Nigeryjczyk Samuel Chukwueze.
Losy konfrontacji rozstrzygnął w ostatnim kwadransie Iago Aspas, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. Napastnik reprezentacji Hiszpanii najpierw najpierw skutecznie przymierzył z kilku metrów, a następnie zaimponował opanowaniem i zimną krwią w sytuacji sam na sam.
"Submarinos" doznali w ten sposób trzeciej porażki w czterech ostatnich spotkaniach i osunęli się na dwunaste miejsce w tabeli. Zespół z Galicji przerwał serię przegranych, ale po trzecim zwycięstwie w sezonie nadal otwiera strefę spadkową klasyfikacji.