Wyjazdowa wygrana RB Lipsk w meczu z Borussią Moenchengladbach

YouTube
Borussia Moenchengladbach uległa u siebie RB Lipsk 1:2 (0:1) w przedostatnim sobotnim meczu 30. kolejki niemieckiej Bundesligi.
Obie bramki dla gości zdobył Marcel Halstenberg. Obrońca zespołu z Dolnej Saksonii najpierw wykorzystał rzut karny, a osiem minut po zmianie stron wykończył skutecznie płaskim strzałem świetne odegranie Szweda Emila Forsberga.
Po kolejnych ośmiu minutach sytuację sam na sam wykorzystał Francuz Alassane Plea, ale na więcej nie było już stać pięciokrotnych mistrzów Niemiec. "Źrebaki" doznały w ten sposób dziewiątej porażki w sezonie i pozostały na piątej lokacie w tabeli.
Podopieczni Ralfa Rangnicka natomiast dzięki piątej wygranej z rzędu umocnili się na trzeciej pozycji w klasyfikacji.