Wyjazdowa wygrana Realu Madryt

Maxisport/Shutterstock
SD Eibar przegrał przed własną publicznością z Realem Madryt 0:2 (0:1) w spotkaniu 13. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Dla "Królewskich" było to ósme zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Kibice zgromadzeni na Estadio Municipal de Ipurua na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 43. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Gareth Bale. Walijczyk wykorzystał dośrodkowanie Luki Modricia i uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry rezultat spotkania ustalił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Gonzalo Escalante na Lucasie Vazquezie.

Dzięki wygranej, Real utrzymał trzecie miejsce w tabeli Primera Division. Podopieczni Rafy Beniteza mają na swoim koncie 27 punktów, z kolei Eibar wywalczył siedem "oczek" mniej i znajduje się na siódmej pozycji.