Wyjazdowa wygrana Stoke z Bournemouth

Piłkarze AFC Bournemouth przegrali przed własną publicznością ze Stoke City 1:3 (0:1) w sobotnim meczu 26. kolejki angielskiej Premier League. Przez pełne 90 minut w bramce gospodarzy grał Artur Boruc.

Kibice zgromadzeni na Dean Court na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do dziewiątej minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Gianelli Imbula. 23-letni Francuz pokonał polskiego bramkarza strzałem zza pola karnego.

Po zmianie stron prowadzenie gości podwyższył Ibrahim Afellay, któremu asystował Jonathan Walters. Chwilę później trzeciego gola dla "The Potters" zdobył Joselu. Hiszpan wbił piłkę do siatki po dośrodkowaniu Xherdana Shaqiriego. Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Matt Ritchie, a podawał mu Charlie Daniels.

Dzięki wygranej, Stoke City awansowało na dziewiąte miejsce w tabeli Premier League. Podopieczni Marka Hughesa mają na swoim koncie 36 punktów, z kolei AFC Bournemouth zdobyło do tej pory osiem "oczek" mniej i znajduje się na piętnastej pozycji.