Wyjazdowe zwycięstwo Bordeaux

facebook.com/pg/girondins/
W zaległym meczu 17. kolejki Ligue 1 Angers SCO przegrało na własnym boisku z Girondins Bordeaux 1:2. Dla gości to szósta wygrana w sezonie, a dla gospodarzy koniec serii pięciu zremisowanych spotkań.
Oba zespoły w tym sezonie w lidze francuskiej należą do najczęściej remisujących. Długo zapowiadało się, że we wtorkowy wieczór również podzielą się punktami.
W 31. minucie prowadzenie objęli "Żyrondyści" Samuela Kalu, który po dośrodkowaniu Maxime Poundje. Na trafienie Nigeryjczyka po godzinie gry mógł odpowiedzieć Jeff Reine-Adelaide, jednak nie wykorzystał rzutu karnego.
Zespół z wyrównał w 64. minucie po golu Mateo Pavlovicia. Chorwat wpakował piłkę z bliska do siatki.
Kiedy wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się remisem, zwycięstwo gościom zapewnił Yann Karamoh. 20- letni napastnik w drugiej minucie doliczonego czasu gry uderzył sprzed pola karnego po indywidualnej akcji.
W tabeli Ligue 1 Girondins Bordeaux jest jedenaste, ma na koncie 25 punktów. Angers SCO zajmuje piętnastą lokatę z dorobkiem 20 punktów.
Jakub Kreśliński15 Jan 2019 · 21:01