Wyjazdowe zwycięstwo Levante UD, niewykorzystany rzut karny

pinterest.com
CD Leganes przegrał u siebie z Levante UD 1:2 w pierwszym sobotnim meczu 8. kolejki hiszpańskiej La Liga. Dla gości to trzecie zwycięstwo w tym sezonie.
Wynik spotkania został otwarty tuż przed przerwą. Bramkę dla gości z rzutu karnego zdobył Marti Roger. W 54. minucie wynik na 2:0 podwyższył Jose Campana. W 76. minucie gospodarze odpowiedzieli golem Martina Braithwaite'a. Duńczyk mógł 180 sekund później doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystał rzutu karnego.
Po tej porażce podopieczni Mauricio Pellegrino zamykają ligową tabelę ze zdobytymi dwoma punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Getafe CF.
Natomiast zespół prowadzony przez Paco Lopeza plasuje się na dziewiątej pozycji i ma na swoim koncie 11 "oczek". Jego kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Sevilla FC.