Wyjazdowe zwycięstwo Lokomotiwu, grali Szymański, Rybus i Krychowiak

Shutterstock
Achmat Grozny przegrał u siebie z Lokomotiwem Moskwa 1:3 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 23. kolejki rozgrywek rosyjskiej Priemjer Ligi.
Na obiekcie w stolicy Czeczenii w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Damian Szymański, natomiast wśród gości od pierwszych minut grali Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak. Pomocnik reprezentacji Polski ujrzał żółtą kartkę na początku drugiej połowy.
Prowadzenie stołecznej drużynie zapewnił w doliczonym czasie pierwszej połowy Fiodor Smołow, który płaskim strzałem wykończył w polu karnym składną akcję obrońców tytułu. Dwie minuty po zmianie stron wyrównał mocnym uderzeniem pod poprzeczkę Brazylijczyk Ravanelli.
"Parowozy" odzyskały przewagę dziesięć minut później, kiedy to fenomenalnie przymierzył z rzutu wolnego Aleksiej Miranczuk. Po kolejnych ośmiu minutach podwyższył po indywidualnej szarży w polu karnym rywali Peruwiańczyk Jefferson Farfan.
Trzykrotni mistrzowie Rosji po dwunastym zwycięstwie w sezonie awansowali na drugie miejsce w tabeli. Zespół z Czeczenii doznał natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na dziesiątej lokacie w klasyfikacji.