Wyjazdowe zwycięstwo Lokomotiwu Moskwa

Pavel L Photo and Video/Shutterstock
Urał Jekaterynburg przegrał u siebie z Lokomotiwem Moskwa 1:2 (0:2) w środowym spotkaniu 29. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi.

Na SKB-Bank Arena goście objęli dwubramkowe prowadzenie w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Nemanja Pejcinović, a jedenaście minut po trafieniu Serba podwyższył z rzutu karnego Portugalczyk Manuel Fernandes.

Niespełna kwadrans przed końcem kontaktową bramkę zdobył Zambijczyk Chisamba Lungu, ale na więcej grający ostatnie pół godziny w osłabieniu przyjezdni nie pozwolili już gospodarzom.

Dzięki drugiej z rzędu i dziesiątej wygranej w sezonie stołeczne "Parowozy" awansowały na siódme miejsce w tabeli. Podopieczni Aleksandra Tarchanowa doznali natomiast piętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na jedenastej pozycji w klasyfikacji.