Wyjazdowe zwycięstwo Olympique Marsylia w meczu z Guingamp

Presko, wikipedia
En Avant Guingamp uległ u siebie Olympique Marsylia 1:3 (0:2) w pierwszym sobotnim meczu 33. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade du Roudourou prowadzenie przyjezdnym zapewnił po czterech minutach gry mocnym uderzeniem z kilku metrów Brazylijczyk Luiz Gustavo. Pięć minut przed przerwą podwyższył strzałem głową w długi róg Argentyńczyk Lucas Ariel Ocampos.
Jedenaście minut po zmianie stron kontaktowe trafienie uzyskał Kongijczyk Yeni Atito N'Gbakoto. Zespół z Bretanii na więcej nie było już jednak stać i po dziewiętnastej porażce w sezonie pozostał na przedostatniej pozycji w tabeli.
Drużyna z Prowansji, której sukces przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie Valere Germain, po szesnastej wygranej w bieżących rozgrywkach awansowała na czwarte miejsce w klasyfikacji.