Wyjazdowe zwycięstwo Realu Sociedad na RCDE Stadium

Christian Bertrand/Shutterstock
Espanyol Barcelona uległ u siebie Realowi Sociedad San Sebastian 1:3 (0:2) w drugim niedzielnym meczu 5. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na RCDE Stadium dwubramkowe prowadzenie przyjezdnym do przerwy zapewnił Willian Jose. Brazylijczyk wykańczał w polu karnym rywali precyzyjne zagrania Mikela Oyarzabala i Portu.
Niespełna dwadzieścia minut przed końcem Joseba Zaldua niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki i gospodarze uzyskali kontaktowe trafienie. Radość nie trwała jednak zbyt długo, bowiem zaledwie cztery minuty później "Papużki" pogrążył Szwed Alexander Isak, który wykorzystał sytuację sam na sam po błędzie defensywy miejscowych.
Dwukrotni mistrzowie Hiszpanii po trzecim zwycięstwie w sezonie awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Zespół z Katalonii doznał natomiast trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i otwiera strefę spadkową klasyfikacji.