Wyjazdowe zwycięstwo zespołu Rafała Augustyniaka i Michała Kucharczyka

Twitter
Zespół Krylja Sowietow Samara przegrał u siebie z Urałem Jekaterynburg 2:3 (1:1) w meczu 19. kolejki Priemjer Ligi. W barwach gości zagrali Rafał Augustyniak i Michał Kucharczyk.
Gospodarze prowadzili od 21. minuty, kiedy Nikita Czernow trafił do siatki głową z jedenastu metrów.
Do remisu doprowadził przed przerwą Pawieł Pogriebniak, który wykorzystał piłkę odbitą przez golkipera rywali. 36-letni napastnik na początku drugiej połowie ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem trafił z bliska.
W 65. minucie było już 2:2. Dejan Radonjić ruszył do ataku lewą stronę, wpadł w pole karne i oddał skuteczny, silny strzał.
Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do gości. Othman El Kabir zaskoczył bramkarza gospodarzy uderzeniem z rzutu wolnego w krótki róg.
W barwach drużyny z Jekaterynburga zagrali Rafał Augustyniak i Michał Kucharczyk. Pierwszy z nich spędził na murawie 90 minut, a drugi opuścił plac gry w 69. minucie.
W tabeli rosyjskiej ekstraklasy Urał jest dziewiąty z dorobkiem 24 punktów. Zespół Krylja Sowietow Samara plasuje się na czternastej lokacie, mając na koncie 18 punktów.