Wyjazdowy remis ŁKS-u z Rakowem Częstochowa

pl.wikipedia.org
Raków Częstochowa zremisował u siebie z ŁKS-em Łódź 1:1 (1:0) w meczu 14. kolejki Fortuna 1. ligi i awansował na pozycję wicelidera rozgrywek.
Pierwszego gola w tym starciu strzelił Rafał Kujawa. 30-letni napastnik wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali i pewnym uderzeniem pokonał Michała Gliwę.
Kiedy wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się wygraną łodzian, trafienie na wagę remisu zapisał na swoje konto już w doliczonym czasie gry Arkadiusz Kasperkiewicz, który zamienił rzut karny na gola. Dodatkowo w trzeciej minucie doliczonego czasu czerwoną kartką został ukarany Lukas Bielak.
W innym meczu rozegranym o tej samej godzinie Sandecja Nowy Sącz, która przed tą serią gier zajmowała drugie miejsce, przegrała na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 0:1. Bramkę w tym meczu zdobył Hubert Tomalski w 21. minucie.
Zespół z Częstochowy wciąż zajmuje pierwsze miejsce i ma trzy punkty przewagi nad drugą Sandecją. ŁKS plasuje się na trzeciej pozycji, a Puszcza dzięki wygranej awansowała na czwartą lokatę.