Solidny występ Modera na Old Trafford! Wymęczone zwycięstwo Manchesteru United z Brighton [WIDEO]

Manchester United pokonał na Old Trafford Brighton 2:1. Prawie cały mecz w barwach gości rozegrał Jakub Moder.
"Mewy" od pierwszego gwizdka ruszyły do ataku. Już w 13. minucie Danny Welbeck, były piłkarz Manchesteru United, otworzył wynik spotkania. Anglik wykorzystał centrę Neala Maupaya i na raty pokonał Deana Hendersona.
"Czerwone Diabły" próbowały doprowadzić do remisu, ale próby Paula Pogby i Bruno Fernandesa nie skończyły się zdobyciem bramki. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy to Jakub Moder mógł wpisać się na listę strzelców. Po centrze z rzutu rożnego piłka nieco przypadkowo trafiła pod nogi Polaka, który nie zastanawiał się długo. Sytuacyjny strzał minął jednak słupek bramki rywali o kilkanaście centymetrów.
Po przerwie ataki Manchesteru United nabrały na sile. W końcu w 63. minucie Bruno Fernandes obsłużył Marcusa Rashforda, a ten strzałem a'la Thierry Henry pokonał Roberta Sancheza.
W 70. minucie wydawało się, że Brighton powinno dostać rzut karny. Harry Maguire przytrzymywał w "szesnastce" Maupaya, jednak arbiter po konsultacji z wozem VAR nie zdecydował się na wskazanie na "wapno".
Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Manchester United objął prowadzenie. Mason Greenwood wykorzystał zagranie od Paula Pogby, który początkowo chciał oddać strzał, ale ostatecznie zanotował asystę do skrzydłowego "Czerwonych Diabłów".
W 88. minucie murawę opuścił Jakub Moder. Były pomocnik Lecha Poznań rozegrał solidne zawody. Ponad 60% jego podań znalazło adresatów, do tego zanotował dwa odbiory. Szkoda jedynie strzału z pierwszej połowy.
Manchester dowiózł jednobramkowe prowadzenie do końca. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zajmują obecnie drugie miejsce w lidze. Brighton jest szesnaste.
Adam Kłos04 Apr 2021 · 22:24