Wyraźne zwycięstwo Atletico Madryt, cztery gole na wyjeździe

Jose Breton- Pics Action / shutterstock.com
Deportivo Alaves Vitoria uległo u siebie Atletico Madryt 0:4 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 29. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Mendizorroza prowadzenie przyjezdnym zapewnił już po pięciu minutach gry mocnym płaskim strzałem z narożnika pola karnego Saul Niguez. Sześć minut później podwyższył kapitalnym uderzeniem z dystansu Diego Costa.
Niespełna kwadrans po zmianie stron sytuację sam na sam wykorzystał Alvaro Morata, a sześć minut przed końcem efektownym strzałem od poprzeczki okazały sukces "Rojiblancos" przypieczętował Ghańczyk Thomas Teye Partey.
Podopieczni Diego Simeone dzięki siedemnastej wygranej w sezonie umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Zespół z administracyjnej stolicy Kraju Basków doznał natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na piątej lokacie w klasyfikacji.