Wysoka porażka Lecha Poznań z Szachtarem Donieck

asinfo.
Lech Poznań przegrał w meczu kontrolnym z Szachtarem Donieck 0:3. Sparing został rozegrany w Turcji, gdzie "Kolejorz" kończy zgrupowanie.
W pierwszej połowie jedynego gola strzelił Junior Moraes, który otrzymał piłkę po rzucie rożnym i niepilnowany przez nikogo trafił do siatki.
Z powodu ulewy z gradem rozpoczęcie drugiej części spotkania zostało opóźnione. Poznaniakom to nie pomogło, bo po przerwie bramki zdobywali tylko gracze Szachtara. Na listę strzelców wpisali się Manor Solomon i Olarenwaju Kayode.
Dla "Kolejorza" był to ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Pierwszym ligowym rywalem podopiecznych Adama Nawałki w tym roku będzie Zagłębie Lubin. Spotkanie zostanie rozegrane 8 lutego.