Wysoka porażka Selgrosu Lublin w Lidze Mistrzów

Dziurek/Shutterstock
MKS Selgros Lublin przegrał z IK Savehof 21:34 w trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń.

Mistrz Polski zagrał bardzo słabo. Choć teoretycznie był faworytem spotkania, to wysoko uległ rywalkom ze Szwecji. Już pierwsze minuty spotkania były fatalne w wykonaniu piłkarek ręcznych polskiego zespołu - po kilkunastu minutach przegrywały 2:9. Wraz z kolejnymi minutami przeciwniczki zwiększały przewagę - 15:6 w 20 minucie - a na przerwę schodził z prowadzeniem 17:10.

Druga odsłona nie zmieniła niczego. Polski nadal spisywały się słabo, a Szwedki kontrolowały spotkanie i utrzymywały bezpieczną przewagę - 23:13 dla Savehof w 40 minucie. Rywal ostateczni wygrały pojedynek 34:21. Porażka stawia Selgros Lublin w bardzo trudnej sytuacji. Przegrana praktycznie pozbawia polski zespół szans na awans do dalszej rundy.

MKS Selgros Lublin - IK Sävehof 21:34 (10:17)