Wysoka wygrana Ajaksu Amsterdam z VVV Venlo

charnstir/Shutterstock
Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością VVV Venlo 4:1 (2:1) w meczu 32. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
W pierwszej połowie dwa gole dla gospodarzy strzelił David Neres. Brazylijski napastnik wpisał się na listę strzelców odpowiednio w 45. minucie oraz w doliczonym czasie pierwszej połowy. Jedyną w tym spotkaniu bramkę dla przyjezdnych zdobył także Ralf Seuntjens w 43. minucie.
Po zmianie stron trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Klaas-Jan Huntelaar. W 59. minucie napastnik po dośrodkowaniu Neresa pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Wynik meczu na 4:1 ustalił w 79. minucie Hakim Ziyech, który wykorzystał podanie Donny'ego van de Beeka i umieścił futbolówkę w siatce.
Gracze Erika Ten Haga zajmują obecnie drugie miejsce w Eredivisie, zawodnicy Maurice'a Steijna plasują się z kolei na 13. pozycji.