Wysoka wygrana Arsenalu. Aubameyang wykorzystał katastrofalne zachowanie bramkarza [WIDEO]

screem
Arsenal wygrał z Norwich 4:0 (2:0) w meczu 32. kolejki Premier League. Dwie bramki dla "Kanonierów" zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.
Faworytem dzisiejszego spotkania był Arsenal. "Kanonierzy" wciąż walczą o miejsce w TOP5, zaś Norwich to czerwona latarnia ligi. "Kanarki" z dorobkiem zaledwie 21 punktów okupują ostatnie miejsce tabeli.
Na pierwsze trafienie w dzisiejszym meczu trzeba było poczekać do 33. minuty. Wówczas Pierre-Emerick Aubameyang wykorzystał fatalny błąd Tima Krula i skierował piłkę do opuszczonej bramki. Golkiper Norwich spróbował okiwać rywala i szybko pożałował tej decyzji.
Dla Gabończyka było to 50. trafienie w rozgrywkach Premier League. Napastnik, by osiągnąć ten wynik, potrzebował 79 spotkań. To rekord w historii Arsenalu.
"Kanonierzy" nabrali pewności i ruszyli na rywali. W 37. minucie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Xhaka.
Po przerwie piłkarze Norwich starali się odrabić straty, ale otrzymali kolejne dwa ciosy. Najpierw dublet skompletował Aubameyang, zaś w 81. minucie Krula pokonał Soares, dla którego był to debiut w drużynie "Kanonierów".
Ostatecznie Arsenal wygrał 4:0. Zespół z Londynu obecnie na swoim koncie ma 46 punktów.
Daniel Makarewicz01 Jul 2020 · 20:52