Wysoka wygrana Chelsea, gol Pato w debiucie

Aston Villa przegrała przed własną publicznością z Chelsea FC 0:4 (0:2) w sobotnim meczu 32. kolejki angielskiej Premier League.

Kibice zgromadzeni na Villa Park na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 26. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Ruben Loftus-Cheek, a asystował mu Cesar Azpilicueta. Prowadzenie gości podwyższył Alexandre Pato, który jeszcze przed przerwą skutecznie wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron Pedro dwukrotnie pokonał Brada Guzana i tym samym ustalił wynik rywalizacji.

Warto odnotować, że gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. W 85. minucie Alan Hutton otrzymał wówczas drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Chelsea FC zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli Premier League. Gracze "The Blues" mają na swoim koncie 44 punkty, z kolei Aston Villa zdobyła do tej pory 16 "oczek" i znajduje się na ostatniej pozycji.