Wysoka wygrana FC Basel

Igor Bulgarin/Shutterstock
Lugano FC przegrało przed własną publicznością z FC Basel 1:4 (0:4) w zaległym meczu 23. kolejki ligi szwajcarskiej.

Kibice zgromadzeni na Stadio di Cornaredo na pierwszą bramkę w tym spotkaniu czekali do dziesiątej minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Birkir Bjarnason, a asystował mu Walter Samuel. Jeszcze przed przerwą, drużyna gości trzykrotnie trafiała do siatki. Mirko Slaviego pokonali Cedric Itten, Samuel oraz Matias Delgado, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Niespełna 120 sekund po zmianie stron gospodarze minimalnie zmniejszyli straty. Honorowego gola dla miejscowych zdobył Antonini Culina.

FC Basel zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli ligi szwajcarskiej. Podopieczni Ursa Fischera mają na swoim koncie 66 punktów, z kolei Lugano FC zdobyło do tej pory 24 "oczka" i znajdują się na ostatniej pozycji.