Wysoka wygrana Feyenoordu w derbach Rotterdamu

kivnl/Shutterstock
W 29. kolejce Eredivisie, w derbach Rotterdamu Feyenoord wygrał na własnym boisku z Excelsiorem 5:0.
Pierwszego gola już w czwartej minucie strzelił Jean-Paul Boetius, który zaskoczył bramkarza gości mocny strzałem z linii pola karnego. Na 2:0 w 27. minucie podwyższył po strzale głową Jens Toornstra. Tuż przed przerwą trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Tonny Vilhena. Pomocnik Feyenoordu pewnym uderzeniem z kilku metrów podwyższył prowadzenie.
W drugie połowie bramkę numer cztery dla mistrzów Holandii zdobył Steven Berghuis, który w 55. minucie nieatakowany przez żadnego z rywali przymierzył skutecznie z około 20 metrów. Rezultat ustalił kwadrans przed końcem trafieniem samobójczym Jordy de Wijs.
Feyenoord w tabeli ligi holenderskiej zajmuje czwarte miejsce, a Excelsior jest jedenasty.