Wysoka wygrana Olympique Marsylia

ninopavisic/Shutterstock
Olympique Marsylia pokonał przed własną publicznością Toulouse FC 4:0 (1:0) w pierwszym piątkowym meczu 1. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Pierwsze dwa gole w tym spotkaniu strzelił Dimitri Payet. Francuz po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 45. minucie. Wówczas sędzia spotkania podyktował rzut karny dla gospodarzy, a piłkarz pewnym uderzeniem zamienił "jedenastkę" na gola.
Payet podwyższył prowadzenie w 62. minucie, kiedy strzałem z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.
Bramkę na 3:0 zdobył w 90. minucie Valere Germai, który wykorzystał zagranie Morgana Sansona. Wynik spotkania na 4:0 ustalił już w doliczonym czasie gry Florian Thauvin.
Podopieczni Rudiego Garcii w następnej kolejce zagrają z Nimes Olympique, natomiast zespół Alaina Casanovy zmierzą się z Girondins Bordeaux.