MŚ U-20: Wysokie zwycięstwa Nowej Zelandii i Nigerii

Wysokie zwycięstwa Nowej Zelandii i Nigerii
FIFA
Nowa Zelandia wygrała z Hondurasem 5:0 (3:0), a Nigeria pokonała Katar 4:0 (2:0) w pierwszych piątkowych meczach mistrzostw świata do lat 20. Turniej finałowy rozgrywany jest w Polsce.
W Lublinie w meczu grupy C Nowa Zelandia pewnie pokonała Honduras 5:0. Już w pierwszej połowie piłkarze z Ameryki Środkowej strzelili trzy gole.
W 8. minucie pomógł im Darwin Diego, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Dziewięć minut później Ben Waine trafił do siatki z bliska i podwyższył prowadzenie na 2:0.
17-letni pomocnik w 27. minucie trafił po raz drugi i Nowa Zelandia wygrywała już 3:0. Po przerwie wynik na 4:0 podwyższył Sarpreet Singh, wykorzystując sytuację sam na sam. Rezultat na 5:0 ustalił Matthew Conroy, który skorzystał z błędów defensywy rywali.
W drugiej serii spotkań Nowa Zelandia zagra z Norwegią, a Honduras z Urugwajem.
W Tychach Nigeria wygrała pewnie z Katarem 4:0. Pierwszego gola strzelił w 12. minucie Maxwell Effiom, który trafił do pustej bramki z kilku metrów.
W 24. minucie drużyna z Afryki zdobyła kolejną bramkę. Tym razem Okechukwu Offia oddał skuteczny strzał z pięciu metrów.
W drugiej połowie Nigeryjczycy nie zwalniali tempa i strzelili jeszcze dwa gole. Najpierw Tom Dele-Bashiru trafił w sytuacji sam na sam, a później Aliu Salawudeen strzelił z pięciu metrów na 4:0.
W drugiej kolejce Nigeria zmierzy się z USA, a Katar z Ukrainą.
Jakub Kreśliński24 May 2019 · 19:59