Wysokie zwycięstwo Arsenalu z Fulham

charnsitr / shutterstock.com
W 21. kolejce Premier League Arsenal FC wygrał u siebie z Fulham FC 4:1. Dla "Kanonierów" to dwunaste zwycięstwo w rozgrywkach.
Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie. Alex Iwobi zagrał z lewej strony w pole karne, gdzie na piątym metrze piłkę opanował Granit Xhaka i technicznym uderzeniem skierował ją do bramki.
Po przerwie Arsenal strzelił drugiego gola. Zespołową akcję wykończył pewnym strzałem Alexandre Lacazette. "Kanonierzy" mieli przewagę, ale w 69. minucie goście strzelili kontaktowego gola. Ryan Sessegnon podał do Aboubakara Kamary, który trafił do pustej bramki.
W końcówce podopieczni Unaia Emery'ego podwyższyli jeszcze rozmiary swojej wygranej. Na listę strzelców wpisali się Aaron Ramsey i Pierre-Emerick Aubameyang, ustalając rezultat na 4:1.
W tabeli Premier League Arsenal jest piąty z dorobkiem 41 punktów. Fulham FC natomiast zajmuje dziewiętnastą pozycję, ma na koncie 14 punktów.