Wysokie zwycięstwo AS Romy w meczu ze SPAL, grał Cionek

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
AS Roma pokonała na wyjeździe SPAL 2013 3:0 (1:0) w sobotnim meczu 34. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Ekipa "Giallorossich" objęła prowadzenie na Stadio Paolo Mazza za sprawą trafienia Francesco Vicaria. W 33. minucie włoski obrońca niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej bramki.
Po zmianie stron prowadzenie rzymian powiększył Radja Nainggolan. Reprezentant Belgii w 52. minucie tuż za polem karnym przyjął piłkę i oddał mocny strzał na bramkę gospodarzy.
Wynik spotkania na 3:0 dla AS Romy ustalił w 60. minucie Patrik Schick. Czeski napastnik wykorzystał dośrodkowanie Lorenzo Pellegriniego i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.
W ekipie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Thiago Cionek, natomiast Łukasz Skorupski z AS Roma cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.
Podopieczni Eusebio Di Francesco zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli i mają na koncie 67 punktów. Zespół Leonardo Sempliciego z dorobkiem 29 "oczek" plasuje się na 17. pozycji.