Wysokie zwycięstwo Atletico, Girona wyeliminowała Deportivo Alaves

charnistr / shutterstock.com
Girona FC pokonała u siebie Deportivo Alaves 2:1 w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Króla. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się remisem 2:2.
Na Estadio Municipal de Montilivi po ponad godzinie gry bliżej awansu byli goście z Kraju Basków, którzy prowadzili po tym, jak Pedro Alcala niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.
Szesnaście minut przed końcem wyrównał jednak Alex Granell, a pięć minut później losy konfrontacji rozstrzygnął na korzyść gospodarzy Portu.
Oprócz zespołu z Katalonii w kolejnej rundzie zagra także Atletico Madryt. "Rojiblancos" rozbili u siebie w rewanżu UE Sant Andreu 4:0, strzelając wszystkie gole po przerwie.
Wcześniej do 1/8 finału awansowały również Valencia CF, Getafe CF, CD Leganes i Espanyol Barcelona.