Wysokie zwycięstwo Barcelony z Betisem Sevilla

Francesc Juan/Shutterstock
Barcelona wygrała przed własną publicznością z Betisem Sevilla 4:0 (2:0) w meczu 17. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Kibice zgromadzeni na trybunach Camp Nou na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 29. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Heiko Westermann, który wbił piłkę do własnej siatki. Chwilę później prowadzenie gospodarzy podwyższył Lionel Messi, a asystował mu Neymar.

Niespełna 60 sekund po przerwie trzeciego gola dla miejscowych strzelił Luis Suarez, któremu podawał Sergio Busquets. W końcówce spotkania Urugwajczyk podwoił swój dorobek strzelecki i ustalił wynik rywalizacji.

Barcelona zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli Primera Division. Podopieczni Luis Enrique mają na swoim koncie 38 punktów, z kolei Betis zdobył do tej pory 20 "oczek" i znajduje się na dwunastej pozycji.