Wysokie zwycięstwo Bayeru Leverkusen, Dudelange kończy rozgrywki z punktem

ricochet64/Shutterstock
Zakończyła się faza grupowa Ligi Europy. Na pożegnanie z rozgrywkami gola strzelił Jakub Świerczok.
Na obiekcie mistrzów Bułgarii, którzy już wcześniej pozbawili się szans na awans do fazy pucharowej, w podstawowym składzie gospodarzy wystąpili Jacek Góralski oraz Jakub Świerczok. Napastnik reprezentacji Polski w doliczonym czasie pierwszej połowy doprowadził do wyrównania mocnym uderzeniem z kilku metrów. Osiemnaście minut przed końcem zastąpił go Rumun Claudiu Keseru. Wcześniej gola dla ekipy ze Szwajcarii, która miała już zapewniony awans do 1/16 finału, strzelił Nigeryjczyk Stephen Odey. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.
Najlepszy w tej grupie okazał się Bayer Leverkusen. "Aptekarze" na zakończenie jesiennych zmagań rozbili na wyjeździe cypryjski AEK Larnaca 5:1 (2:1). Po dwa gole w tym spotkaniu zdobyli Argentyńczyk Lucas Alario i Dominik Kohr.
Warto zwrócić uwagę na wynik meczu Dudelange z Betisem. Mistrzowie Luksemburga zdobyli w nim pierwszy punkt w rozgrywkach.
Kamil Kaczmarek13 Dec 2018 · 23:27