Wysokie zwycięstwo Borussii Moenchengladbach, porażka ekipy Gikiewicza

ninopavisic / shutterstock.com
Borussia Moenchengladbach rozbiła u siebie FC Augsburg 5:1 (4:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu siódmej kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Prowadzenie gospodarzom zapewnił już po dwóch minutach gry Denis Zakaria. Później dwukrotnie w niespełna pięć minut celnie przymierzył Patrick Herrmann, a sześć minut przed przerwą podwyższył jeszcze Francuz Alassane Plea, który wcześniej zaliczył również dwie asysty.
Dziesięć minut przed końcem golkipera gospodarzy zdołał zaskoczył Austriak Florian Niederlechner, ale już trzy minuty później odpowiedział skutecznie Breel Donald Embolo.
"Źrebaki" po czwartym zwycięstwie z rzędu objęły samodzielne prowadzenie w tabeli. Ekipa z Bawarii po drugiej porażce z rzędu zajmuje natomiast czternastą lokatę w klasyfikacji.
W drugim z niedzielnych spotkań VfL Wolfsburg pokonał 1:0 Union Berlin. Pełne 90 minut w składzie gości zaliczył Gikiewicz, który przy bramce Weghorsta nie miał zbyt wiele do powiedzenia.
Maciej Ziętarek06 Oct 2019 · 17:28