Wysokie zwycięstwo Broendby, gol Wilczka

Stig Nygaard, wikipedia
Broendby Kopenhaga z Kamilem Wilczkiem w podstawowym składzie rozbił u siebie Esbjerg fB 4:0 (2:0) w meczu inauguracyjnej kolejki duńskiej Superligaen.

Polski napastnik trzy minuty przed przerwą wpisał się na listę strzelców. Był to jego szósty gol w barwach stołecznej drużyny. Wilczek został zmieniony przez Jonasa Borringa trzynaście minut po przerwie.

Wcześniej do siatki przyjezdnych celnie przymierzył również Fin Teemu Pukki, a po zmianie stron uczynili to także Andrew Hjulsager oraz Frederik Holst.

Broendby dzięki wygranej w takich rozmiarach wspólnie z FC Nordsjealland objął prowadzenie w ligowej tabeli. Zespół z Jutlandii natomiast razem z ekipą Viborg FF zamyka po inauguracyjnej kolejce klasyfikację.